Новини от ПФК Миньор Перник

Фен Клуб "Миньор Перник" изпрати 2007-ма с голям банкет

Перничани отбелязаха последното си официално събиране за 2007г. с пишен банкет в Обшински Младежки Дом, само три дни преди Коледа. На срещата присъстваха много фенове, бивши и настоящи футболисти на Миньор, спортни дейци от Перник и региона и много други.

Миньор играе контрола с Велбъжд

Срещата ще се проведе от 15:00 часа на стадион "Миньор" в град Перник. Това ще бъде последната контрола на "жълто-черните" преди началото на пролетния полусезон. Призоваваме всички, които имат възможност да дойдат и да подкрепят момчетата, само седмица, преди решителния двубой с Локомотив (Мездра).

Загуба от ЦСКА

ЦСКА направи силен мач и заслужено взе победата с 4:1 в контролна среща, играна днес на базата в Панчарево.Домакините започнаха силно мача и взеха превес още в първите минути.Перничани пък не можаха да се адаптират добре в двубоя и позволиха на червените да напреднат в резултата.Головете за ЦСКА вкараха Йорданов (15), Гъргоров (23), Маркиньош (34-дузпа) и Карам (88). За Миньор точен бе Кирил Дяков в 38-ата минута.

Миньор направи реми с Банско

Миньор (Перник) завърши 1:1 с Банско в контрола, играна днес в Сандански. Перничани поведоха първи в резултата още в осмата минута, след точно изпълнена дузпа от Петьо Динков. В 37-та обаче Георги Андриов изравни също от дузпа. Така след трите изиграни контроли до момента, "чуковете" имат една победна, една загуба и един равен мач.

Миньор отпътува за Сандански

Състава на Миньор (Пк) отпътува за Сандански, където ще проведе втория си подготвителен лагер за сезона. В тренировките ще вземат участие 21 футболисти, като единствено Симеон Симеонов ще остане в Перник да лекува контузия. По време на лагера перничани ще изиграят четири конторли, първата, от които е още утре срещу третодивизионния Банско. В събота жълто-черните ще играят с Марек (Дупница), а останлите две срещи са през следващата седмица, съответно с Пирин (ГД) и Родопа (Сомлян). По последна информация от ЦСКА също са заявили желание да проведат контрола с пернишкия клуб. Датата и терена, на който ще се играе още не са уточнени със сигурност.

Локо (Сф) - Миньор (Пк) 1:0

В 14:00ч. (само 30 мин преди начолото на двубоя) от Локомотив (Сф) обявиха, че не са съгласни да играят на стадион "Миньор", в Перник, заради лошия терен. Двата тима все пак се договориха мачът да се проведе на стадиона в софийското село Мировяне. Начло на двубоя бе поставено в 15:30ч., а първото полувреме бе съпътствано от множество положения и пред двете врати, но до гол така и не се стигна. През втората част темпото намаля, а единственото попадение в срещата отбеляза македонецът Зоран Балдовалиев в 50-та минута. Така след множество неуредици и лоша организация Миньор загуби втората си контрола преди началото на пролетния полусезон.

Миньор спечели дербито на Западната Б група

Миньор (Пк) победи Чавдар (Етр) с минималното 1:0 и се утвърди на второто място в Западната Б група. Мачът започна с домакински натиск, но до опасни положения така и не се стигна. В 38-та мин., след добра атака на "жълто-черните", защитата на гостите се пропука и техен защитник извърши нарушение в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а зад топката застана капитанът на тима Кирил Дяков, който не сгреши - 1:0 за Миньор. През втората част футболистите на Чавдар (Етр) владееха инициативата, но така и не успяха да стигнат до по-сериозна отпасност пред врата на перничани. В 60-та минута главният съдия остви домакините с човек по-малко, след като изгони за втори жълт картон Иван Спахиев. Последните 10 мин. на двубоя бяха изпълнени с много фаулове, нерви и жълти картони. Така се стигна до 87-та минута, когато гостите също останаха с 10 души на терена. Победата зарадва както 2500-те запалянковци по трубините, така и новите собственици на клуба, сред които е и енергийния бос - Христо Ковачки.

ПФК Миньор Перник смени собственика си

От днес ПФК Миньор Перник АД има нов собственик. Досегашните шефове - Евлоги и Лидия Станоеви са продали основния пакет с акции, който притежаваха на "Мини Открит Въгледобив Перник". Новият президент на клуба се казва Петър Петров, а негов заместник е президентът на минната компания Зари Зарев. Изпълнителен директор е Георги Славчев. Както е известно, интерес към клуба проявяваше пернишкият бизнесмен - Христо Ковакчи, като именно той е спряган за собственик на "Мини Перник". Цялата операция е финализирана днес, само ден преди решителния мач с Чавдар (Етрополе) - пряк конкурент за второто място в Западната Б футболна група, даващо право на участие в бараж за влизане в А ПФГ.

Миньор взе важни три точки в Плевен

Тимът на Миньор (Пк) взе много важни три точки, след като победи като гост Белите Орли (Пл) с 0:1. Единственото попадение в мача отбеляза Станислав Руменов в 8та минута. По този начин перничани излязоха от кризата, в която бяха изпаднали от началото на пролетния полусезон и се изкачиха до второто място във временното класиране на Западната Б футболна група. В следващия кръг "жълто-черните" ще излязат срещу директния си съперник за влизане в елита - Чавдар (Етрополе). Призоваваме всички, които имат възможност да подкрепят отбора. Мачът е на 29 март (събота) от 15:30ч. на стадион "Миньор" в гр. Перник.

Трагично 0:0 у дома се срещу Монтана

Миньор направи поредния си трагично слаб мач, след като за 90 минути не успя да да сътвори нито една смислена атака срещу слабака Монтана. "Жълто-черните" владееха повече топката, но еднообразните им атаки не доведоха до нищо по-интересно. През втората част две случауни центрирания дадоха шанс не перничани да вземат трите точки, но до гол така и не се стигна. Въпреки всичко Рилецо и Чавдар (Етр) също не се предствиха убедително, като и двата тима загубиха свийте срещи. Така с голяма доза късмет Миньор се изравни с втория и третия във временното класиране и запази шансовете си за влизане в елита.

Втора поредна загуба за Миньор

Втора поредна загуба записаха днес перничани, след като бяха надиграни с 2:1 от Академик, в София. Така шест кръга преди края на първенството, Миньор остана на чътвърто място във временното класиране, на 1 точка от третия и на 3 от втория. За домакините точни бяха Василев в 27-та мин. и Филипов в 90-та. Единственото попадение за Миньор отбеляза Дюлгеров в 57-та мин. Според сигурен източник, ръководството на "жълто-черните" се е заканило на своите , че при евентуален неуспех днес, ще разпусне всички настоящи футболити на и в игра до края на първенството ще влязат юноши от школата на отбора. За сега не е ясно дали шефовете на Миньор (Пк) ще изпълнят намемренията си или ще прибегнат до други мерки, за справяне с кризата в клуба.

Жалък Миньор при 2:5 срещу Спортист

Миньор (Перник) записа позорна загуба с 2:5 от 8-мия в класирането - Спортист (Своге). Първото полувреме бе белязано от много грешки в защитата и на двата отбора. Още в 21-та мин. Мартин Стефанов откри за гостите, само 5 по-късно резултата бе в поза на "жълто-черните", след като Дичев и Ашимов реализираха за 2:1. До края на полувремето гостите пропуснаха няколко добри положения, но в 34-та мин. Венци Христов не сгреши и изравни резултата. През втората част перничани показаха абсолютно безидейна игра, както в защита, така и в офанзивен план. Гостите не пропуснаха възможността да се възползват и оше 56-та мин. Борислав Димитров изведе Спортист напред в резултата. В последните 10 минути на двубоя гостите взеха тотален превес и разпиляха домакините с две поредни точни попадения, оформяйки крайното 2:5. След последния съдийски сигнал разгорещени фенове на "жълто-черните" проведоха разговор с изпълнителния директор Георги Славчев и страши треньора - Д. Алексиев. Ултрасите бяха уверени, че отбора ще преследва до последно влизането в А група и ще заиграе по-добре още на мача с Академик (Сф) идната неделя.

Спартак (Плевен) - Миньор (Перник) 0:0

Отборите на Спартак (Пл) и Миньор (Пк) направиха нулево равенство в мач, изпълнен с много нерви и малко футбол. След двубоя, фенове на Спартак са откъртили странично огледало от автомобил, на гостуващата агитка. Това доведе до излишно напрежение и безредици по трибуните. Така селд XVIII кръг Миньор остава на второто място във временното класиране, само на точка от третия и четвъртия.

Миньор взе важи 3 точки, след 4:5 в Габрово

Футболистите на Миньир (Перник) се наложиха над Янтра (Габрово) с 4:5, след драматичен двубой и гол в последната минута. Перничани започнаха добре двубоя, след като още в 26-та минута Николай Дюлгеров ги изведе напред в резултата. Радостта им обаче трая само една минута, след като Ивелин Драшков изравни в 27-та, а Цветан Николов и Емил Георгиев направиха обрата пълен с двете си точни попадения, съответно в 35-та и 43-та минута. Така полувремето завърши при резултат 3:1. През втората част "жълто-черните" дадоха всичко от себе си, за да променят развоя на събитията и успяха. Първо Петьо Динков намали за 3:2 в 53-та мин., а в 63-та Николай Дюлгеров направи резултата равен. Само две по-късно Красимир Иванов вкара за 3:4 и взриви пернишката агитка. Щастието им обаче бе помрачено, след като в 74-та мин. Цветан Николов изравни резултата на стадион "Христо Ботев" - 4:4. Всичко вървеше към равен, когато в 90-та минута Боби Дичев вкара деветия последен гол в срещата и по този начин донесе победата на Миньор. Така след 22-я кърг, "чуковете" се изкачиха до 2-то място в класирането, даващо право на участие в баража за влизане А ПФГ догодина.

Миньор запази шансовете си за Елита

Отборът на Миньор (Перник) запзаи шансовете си за влизане в Елита, след като днес се наложи с 2:1 срещу Чавдар (Бяла Слатина). За перничани точни бяха Петьо Динков, в 55-та мин. от дузпа и Адриан Олегов в 89-та минута. За гостите се разписа Павлов в 75-та. Като цяло "жълто-черните" бяха по-добрия тим на на терена и само липсата на късмет ги лиши от по-убедителна победа. Така след 21 кръг Миньор остана на четвърто място в Западната Б ФГ и запази всички шансове за класиране в Елита догодина

Миньор на бараж, след 3:1 в Перник

Миньор (Пк) победи Рилски Спортист пред около 4000 екзалтирали фенове на стадион "Миньор" в Перник. По този начин "жълто-черните" си осигуриха второто място в групата, а с него и бараж за влизане в Елита. Момчетата ма Димитър Алексиев започнаха срещата предпазливо, но в 39-та мин. защитата направи фатална грешка и даде възможност на Рилицо да изпълни 11 метров наказателен удар. Зад топката застана Маринов, който не сгреши - 0:1 за гостите. След почивката перничани се мобилизираха и успяха да надиграят тотално противника. Начало на обрата постави Руменов, с красив гол в 49-та мин. След него Дичев в 64-та и Динков в 73-та оформиха крайното 3:1. Победата донесе огромна радост на верните привърженици на Миньор, който останаха след края на мача, за да поздравят свойте любимци.

Велбъжд (Кн) - Миньор (Пк) 0:3

Миньор (Пк) победи като гост Велбъжд (Кн), с класическото 3:0. Перничани започнаха по-активно двубоя и успяха да сломят противника с два ранни гола през първата чст. Тенденцията се запази до края на срещата и "жълто-черните" логично стигнаха до трето попадение във вратата на кюстендилци. С тази победа Миньор запази второто място в групата, на 2 точки от третия и на 4 от четвъртия, само два кръга преди края на първенството.

Класическо 3:0 срещу Етър (В.Търново)

Миньор (Пк) победи с класическото 3:0 Етър (ВТ) в среща от 23-я кръг на първенството. Мачът започна с домакински натиск и така още в 17-та минута, Борислва Дичев изведе "жълто-черните" напред в резултата. До края на първата част двата отбора играха равностойно, но до ново попадение не се стигна. През вторите 45 минути "чуковете" бяха по-активни на терена и логичното се случи в 77-та минута, когато младият Дюлгеров се извиси над защитата на гостите и реализира втори гол за перничани. В заключителните минути "жълто-черните" продължиха да нападат и 90-та мин. стигнаха до трети гол във вратата на Етър Така 3 кръга преди края Миньор остава на второто място в клсирането, с една точка пред третия - Чавдар (Етр) и на две пред четвъртия - Р.Спортист.

Миньор на 1/4 финал след класика в Севлиево

Миньор (Перник) се класира за 1/4 финалите на Купата на България след като победи с класическото 3:0 отобра на Видима Раковски (Севлиево). Перничани надиграха тотално втородивизионния тим и заслужено победиха.

Миньор на 1/8 финал след драма в Перник

иньор (Перник) успя да победи Черно море (Варна) с 2:1 след 120 минути игра на стадиона в Перник. "Жълто-черните" зарадваха над 2000 по трибуните, след като стигнаха до пълен обрат в срещата.